SDH    PÍSTOVICE

soptík.jpg
Vyškovský Soptík - Soutěž mladých hasičů
Ale co to vlastně je Vyškovský Soptík? Je to okresní liga mladých hasičů, do které jsou zařazené soutěže pořádané na našem okrese. Je rozdělena na kategorie přípravka (děti mladší 6ti let), mladší(6-11let) a starší žáci(11-15let). Vznikla v roce 2006.  Vytvořila ji a pořádá okresní hasičská rada mládeže, samozřejmě za pomoci domácích družstev, která vždy soutěž chystají a pořádají. .
Za jednotlivé závody se udělují body: 1.místo 20bodů, 2.místo 19bodů....Body se sčítají. Vyhrává ten kdo má bodů nejvíce. Při shodném počtu bodů rozhoduje větší počet vítězství.

Disciplíny, ve kterých soutěží naše družstva mladých hasičů jsou hasičská všestrannost, štafeta požárních dvojic, štafeta 4x60m, běh na 60m s překážkami a požární útok. Informace o závodech, které nás čekají a výsledky bývají na těchto stránkách. Přípravu se snažíme nepodceňovat, aby výsledky byly co nejlepší.

Nový znak SDH Pístovice

znak.jpg